ШКІЛЬНЕ ЛІСНИЦТВО

Козаківське шкільне лісництво ДП “Болехівський лісгосп”

                                 

Шкільне лісництво створено в 1982 році на базі Сукільського лісництва в Козаківській школі  з метою залучення учнів до охорони і захисту природного навколишнього середовища,організації корисної праці (посадки лісу,збору насіння дерев та кущів,вирощування садивного матеріалу,заготівлі дарів лісу).

Все  це створює передумови формування екологічної культури особистості виховання, дбайливого ставлення  до природи.

За Козаківським шкільним лісництвом було закріплено 360 га лісу,а саме 4,5,6 та 7 квартали  Сукільського лісництва.

Виходячи зі специфіки господарювання регіону, в школі було запроваджено профільне навчання (лісівництво).Учні проводили дослідницьку роботу, практичні роботи та заходи з лісовідновлення(посадка лісових культур,заготівля лісового насіння).

Члени шкільного лісництва здобули 2 місце в обласному змаганні в м.Івано-Франківськ і  1 місце у Всеукраїнському змаганні в м. Київ.

До сьогоднішнього дня учні беруть активну участь в різних екологічних та природоохоронних акціях.

Школа дуже  гордиться   учнями, які обрали своїм фахом професію лісівника та професію,пов’язану з природничими науками.

Це аспірант і науковий співробітник Львівського лісотехнічного університету(кафедра лісової таксації) Савчин Володимир Миколайович;

Начальник Вінницької державної зональної лісонасінневої інспекції,член-кореспондент Лісівничої академії наук України  Юрків Зіновій Миронович;

Викладач лісозахисту Прикарпатського лісогосподарського коледжу в м.Болехів  Юрків Марія Василівна;

Викладач Прикарпатського коледжу Савчин Андрій Іванович;

Голова Козаківської сільської ради ,вчитель лісівництва Іванів Михайло Юрійович;

Директор Кримського ДЛГ Корпан В.М

На жаль, за 2014-2015 роки обсяг співпраці шкільного лісництва з Болехівським ДЛГ  частково знизився. Чи то нестабільна політична ситуація вплинула,чи фінансова…

Але все ж таки членами шкільного лісництва,яких на даний час налічується 25 чоловік,за 2014-2015 роки було посаджено 2,6 га лісових культур (а саме в кварталі 20 вид.21,1 на площі 0,5 га та в кварталі 11 вид.2 на площі 2,1 га).Також на цих площах проводились догляди за лісовими культурами.

Цікаво прислухатись до  думки молодого покоління і зробити відповідні висновки .

Так, недавно одним з членів шкільного лісництва була озвучена цікава думка  щодо створення координаційної ради, яка б разом з працівниками держлісгоспу готувала пропозиції і узгоджувала їх з обласним управлінням лісового господарства щодо розвитку галузі, виходячи з реального стану з  подальшим розглядом її в агентстві.