У Рахинському лісництві відбулися змагання звалювальників лісу “Лісоруб – 2018”

6 липня 2018 року на базі Рахинського лісництва ДП «Болехівське лісове господарство» відбулися обласні змагання звалювальників лісу. Професія вальника лісу є однією з основних у лісовому господарстві на лісозаготівлях, а також однією з найнебезпечніших. Тому представники цієї професії мають бути не лише фізично витривалими, а й дуже обережними, вміло і фахово проводити валку деревини відповідно до правил безпеки та показати свою майстерність.

Обласні змагання лісорубів влаштовують з метою більш ефективного розповсюдження передового досвіду роботи звалювальників лісу, вивчення високопродуктивних прийомів праці кращих майстрів лісозаготівельної справи підприємств управління. Переможець змагань візьме участь у всеукраїнських змаганнях звалювальників лісу.

 

Розпочалися змагання традиційно з урочистого шикування, підняття жовто-блакитного стягу під виконання Гімну України. 

Учасників змагань привітали: заступник начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства – Варварук Р.О. та головний лісничий ДП “Болехівське лісове господарство” – Федорович Р.Л., та побажали їм успіхів, спортивного азарту та відмінних результатів.

Змагання традиційно проходили у кілька етапів:

 – звалювання дерева (тут окрім безпеки та швидкості, важливою була точність повалу)

– обрізання гілок на стовбурах

– монтаж нового ланцюга бензопили

– розкряжування стовбура комбінованим різом

– розкряжування деревини на точність

Цьогоріч за перемогу змагались найкращі лісоруби з п’ятнадцяти лісгоспів, що входять до структури Івано-Франківського ОУЛМГ.

 За результатами всіх п’яти етапів:

 І місце  – Віктор Дячук (ДП «Делятинське лісове господарство»)

ІІ місце – Іван Бельмега (ДП «Гринявське лісове господарство»)

ІІІ  місце – Дмитро Сорочак (ДП «Осмолодське лісове господарство»)

 Учасники та переможці змагань отримали грамоти та грошові винагороди. Заходи такого роду націлюють на подальше підвищення фахової майстерності працівників з дотриманням всіх вимог охорони праці та техніки безпеки, а також для популяризації такої непростої, але вкрай необхідної професії.

 

Leave a Comment